Jak probíhá terapie tmou u nás

Našim záměrem je vytvořit pro Váš pobyt ve tmě takové podmínky, aby Váš zisk byl co největší.

Ticho a tma

Náš objekt se nachází na polosamotě vzdálené městskému hluku. Zaslechnout můžete zpěv ptáků, zaštěkání naších psů, případně projíždějící auto. Tyto zvuky Vám poskytnou uzemnění pro případ, že by Vás dostihla tíha samoty a ticha. Jsou pro Vás důkazem, že vše je v pořádku a svět se točí dál.
Pokoje jsou dokonale světelně odizolované, vchází se do nich přes zatemněnou chodbu.

Vybavení pokoje pro pobyt ve tmě

Pro pobyt ve tmě jsou Vám k dispozici pokoje s vlastní koupelnou (s umyvadlem, sprchovým koutem a WC) a kuchyňským koutem.

Pokoje o ploše 20 m2 poskytují dostatek prostoru pro běžná tělesná cvičení. Za tímto účelem je pro Vás připravená i karimatka.

Pokoj je vybaven jednolůžkem nebo dvojlůžkem dle Vašeho přání. Je na Vás, jestli dáte přednost většímu prostoru pro pohyb nebo pohodlí při polehávání. V pokoji je dále jídelní stůl se židlí a křeslo. Samozřejmostí jsou čistě povlečené lůžkoviny a osuška (na vyžádání Vám ji během pobytu vyměníme).  Pro zvýšení Vašeho pohodlí jsou Vám k dispozici polštáře a deka.

Teplo dodává ústřední topení a teplotu si můžete regulovat podle svých potřeb.

Výměna vzduchu je zajištěna pomocí tichého ventilátoru. Regulaci výkonu si provádíte sami.

Všechny pokoje je možné využít i pro párovou terapii. Pro pobyt v páru jsou vhodné zkušenosti z individuálního pobytu ve tmě.

Pro Váš pocit bezpečí

O pobytu ve tmě a samotě rozhodujete sami. Pokoj si při začátku pobytu zamknete a klíček pověsíte na předem domluvené místo. My máme k pokoji další klíč a v případě nenadálé události se k Vám dostaneme.

Pro případ, že byste zvažovali tmu přerušit, je v pokoji připravená lampička se světlem citlivým ke zraku odvyklému světlu.  Zvýšené ochrany zraku je možné zajistit i použitím tmavých brýlí. V této souvislosti však doporučujeme nejdříve kontaktovat terapeuta a situaci konzultovat.

Terapeuta v případě nouze kdykoli zavoláte pomocí komunikačního zařízení.
Je Vám k dispozici, přijde za Vámi a pomůže Vám krizi překonat.

Strava a terapie tmou

Pobyt ve tmě je také očistný proces. Vhodné je jídlo lehké na trávení, proto doporučujeme vzdát se masa a masných výrobků. Stravu na 24 hodin přinášíme jednou denně v nepravidelný čas. Ztráta časové kontroly je součástí terapie.

Ve své denní dávce potravin najdete:

  • čerstvé ovoce a zeleninu – vše umyté a nachystané ke přímé spotřebě
  • pečivo dle Vašeho výběru
  • jogurty, sýry, vejce
  • teplá polévka a hlavní jídlo v obalech udržujících teplotu
  • něco dobrého navíc: oříšky, semínka, sušené ovoce a produkty z nich
  • teplý čaj v termosce, kvalitní ovocné šťávy

K doplnění tekutin můžete samozřejmě používat naši vodu, kterou čerpáme z podzemních horských pramenů.

Dbáme na Vaše potřeby a pohodlí

Na podrobnostech ohledně pobytu a stravy se domluvíme při vstupním pohovoru. Během pobytu nám můžete svá další přání sdělit ústně v době, kdy Vám přineseme jídlo, nebo zanecháte vzkaz na lístečku. Ten vložíte do přepravky s použitým nádobím.